28. Dönem Edirne AK Parti Milletvekili Aday Adayı Saide Yapıcı basın açıklaması ile adaylığını açıkladı

28. Dönem Edirne AK Parti Milletvekili Aday Adayı Saide Yapıcı basın açıklaması ile adaylığını açıkladı
Bu haber 22 Mart 2023 - 22:39 'de eklendi ve 85 kez görüntülendi.

28. Dönem Edirne AK Parti Milletvekili Aday Adayı Saide Yapıcı basın açıklaması ile adaylığını açıkladı

Saide Yapıcı yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: “Çok değerli hemşerilerim basınımızın değerli mensupları öncelikle Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Trakya bölgesinde yıllardır sürdürdüğüm hizmet ve sosyal çalışmalarımda insana ve ülkeme hizmet temel gayem oldu. Bu anlayışım, hayatım boyunca yolumu aydınlattı ve Allah’a hamdolsun ki çeşitli görevler vesilesiyle milletimize hizmet etmeyi bizlere nasip etti.

Kuruluşundan itibaren gönül verdiğim ve yürekten desteklediğim Ak Parti’den Edirne milletvekili aday adayı olduğumu siz değerli hemşerilerimin huzurunda açıklıyorum.

İstiklal ve istikbalimizin temsili olan Türkiye Yüzyılında yeni bir heyecanla 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinin Edirnemize ve ülkemize hayırlı olmasını Allah’tan niyaz ediyorum.

1983 yılında Edirne’nin Keşan ilçesinde doğdum. İlköğrenimimi Keşan Atatürk İlkokulu’nda, ortaokulu Keşan Atatürk Ortaokulu’nda, lise eğitimimi Keşan Yusuf Çapraz Lisesi’nde tamamladım. 1. Lisans eğitimimi 2007 yılında Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde, 2. Lisans eğitimimi 2022 yılında Anadolu Üniversitesi Tarih Bölümünde tamamladım. 2017 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Balkan Araştırmaları Anabilim dalında master eğitimime başladım ve 2019 yılında Balkanların Türk ve İslamlaşmasında Tasavvufun Önemi ve Bosnavi Hasan Kaimi Efendi’nin Risale-i Tasavvuf Adlı Eserinin Transkripsiyonu başlıklı tezmi başarılı bir şekilde savunarak mezun oldum. 2020 yılında Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Balkan Çalışmaları Anabilim Dalında doktora eğitimime başladım, Birinci Dünya Harbinde Galiçya ve Balkan Cepheleri (1914-1918) başlıklı tez çalışmama devam etmekteyim. Balkanlar uzmanlık alanımdır.

Meslek hayatıma ilk özel bir lisede İngilizce öğretmeni ve müdür yardımcısı olarak göreve başladım, daha sonra madencilik sektöründeki aile şirketimizde 2011-2020 yılları arasında yönetici olarak çalıştım. İş hayatım süresince Edirne bölgesindeki yol, baraj, gölet, liman vb. altyapı çalışmalarına malzeme temini ve iş makinası kiralama hizmetlerini verdim. Şuan akademik ve sosyal çalışmalarım devam ettirmektedir.

2 Mayıs 2017 tarihinde yapılan olağanüstü kongreyle Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın Ak Parti’nin yeniden genel başkanı seçilmesiyle aynı tarihte ilk defa bir siyasi parti üyesi oldum. Edirne il ve ilçe kongrelerinde delege olarak seçildim.

2013 yılından günümüze kadar Trakya bölgesindeki valilikler ve kaymakamlıklar himayelerinde kültür programları, üniversiteler ve liseler, belediyeler, ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşları işbirliğiyle konferanslar, sosyal ve kültürel çalışmalar yürüttüm. Trakya bölgesinde gerçekleştirdiğim programlarda; Türk kültür ve medeniyetini tanıtarak Mevlana, Yunus Emre ve Mehmet Akif Ersoy’u insan, toplum, devlet ve medeniyet anlayışı çerçevesinde tarihsel ve görsel bir zenginlikte sundum. Ayrıca 2013 yılından itibaren Edirne il ve ilçelerindeki Ak Parti Teşkilatlarıyla Şeb-i Arus programları gerçekleştirdim, Edirne ilçelerinde 15 Temmuz anma etkinliklerine aktif olarak destek verdim.  Gerçekleştirmiş olduğum programlar, konferanslar ve kültürel etkinlikler ile her kurum ve kuruluşla tanışma, bölgedeki halkımızla samimiyet gönül bağı kurma fırsatı elde ettim.

Edirne’nin Keşan ilçesine doğduğum mahalleye bir vakıf kurumu açtım. Halka açık ücretsiz sosyal hizmet çalışmalarının yürütüldüğü bu mekânda; Keşan Kaymakamlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü himayelerinde ücretsiz kurs programları açtım. Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı köy okullarında veli ve öğrencilere yönelik projelere aktif katılımda bulunarak maddi manevi katkı sağladım. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Sosyal Hizmet Merkezleri ile çalışmalar yürüttüm, kurs programlarına, yapı işlerine, yardım kampanyalarına maddi manevi destek verdim. Madde bağımlılığı, kadının korunması ve ailenin güçlendirilmesi, engellilerin ve yaşlıların sağlık istihdamı ve çocukların eğitsel alanlarında da çalışmalarda bulundum. Balkan ülkelerindeki vakıf ve derneklerle Milli-kültürel, sosyal sorumluluk projelerinde yer aldım, Türkçe eğitime katkı amaçlı çalışmalarım oldu.

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’nın Trakya bölgesinde tanıtılması ve yaşatılması amacıyla her yıl geleneksel olarak yüzlerce kişiyi Tasavvuf Vakfı ve belediyeler işbirliğiyle ücretsiz olarak 57. Alay Şehitliği’nde buluşturdum. Edirne Valiliği himayesinde gerçekleştirdiği programlar esnasında tarihi eser zenginliğine sahip Edirne’nin Türk Ocağı Binası’nın restorasyon projesine destek verdim, Edirne Muradiye Mevlevihanesinin aslına uygun restorasyon çalışmasının başlatılmasına dair proje sundum.

2015 yılında Türkiye Yerel Basın Birliği Edirne Şubesi üyesi oldum. Çeşitli gazete, dergi ve internet sitelerinde gündeme dair tarihsel, kültürel ve toplumun moral değerlerine yönelik makalelerim ve köşe yazılarım yayınlandı. Gelen talep üzerine bir televizyon kanalında toplumun eğitsel ve kültürel farkındalığına katkı amaçlı Saide Yapıcı ile söyleşi programları gerçekleştirdim.

İyi düzeyde İngilizce, orta seviyede Yunanca yabancı dil bilgisine sahibim. Ayrıca Osmanlıca dil bilgisine sahip olduğumdan arşiv çalışmalarım ve uluslararası kitap bölümlerim yayınlanmıştır. Balkan tarihi, kültürü, edebiyatı ve tasavvuf alanında akademik çalışmalarımın olmasının yanında uluslararası toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında basılan makalelerim yayınlanmıştır. Batı Trakya Türklerinin sorunlarını, kimlik mücadelesini ve dini hak ve özgürlüklerini gündeme taşıyan ulusal ve uluslararası hakemli bilimsel dergilerde yayımlanan makalelerim mevcuttur. Ulusal ve uluslararası birçok eğitim sertifikası ve belgeye sahibim.

Eşim Abdullah Yapıcı ile 20 yıldır evliyim, 14 yaşında ikiz kız çocuk annesiyim.

Değerli hemşerilerim yeni Türkiye2nin inşasını gerçekleştirmek üzere çıktığımız bu kutlu yolda bir seçim sürecine girmiş bulunmaktayız. 21 yıldır iktidarda olan Ak Parti hükümetinin milletimiz ve ülkemiz adına gerçekleştirdiği şükran borçlu olduğumuz kalkınma plan ve projeleri Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan 2ın önderliğinde Ak Parti kadroları tarafından gerçekleştirilmiştir.

2023/ 2053 ve 2071 hedeflerine gönülden inanmış ve gönülden destekleyen bir birey olarak, her bir ferdin kendisini bu ülkenin eşit vatandaşı olarak hissettiği bu ülkenin kalkınması için yüreğini ortaya koyduğu farklı kültürlerden insanların kardeşlik içinde yaşadığı, moral ve kültürel değerlerinin en üst seviyelere getirildiği Edirnemiz asla hayal değildir.

Bizler Edirnemizin sahip olduğu dinamizmin, tarihsel ve kültürel mirasının, turizm potansiyelinin, eğitim ve bilim alanındaki potansiyelinin ve ihtiyaçlarının, sağlık imkanlarının ve ihtiyaçlarının, tarıma dayalı potansiyelinin, enerji kaynaklarının, coğrafi konumunun öneminin ve Balkanlara, Avrupa’ya bir geçiş noktası konumunda olması sebebiyle stratejik olarak özel bir konuma sahip olduğunun farkındayız.

Edirnemizin kalkınması için gayretlerini esirgemeyen çok değerli Edirne milletvekillerimize teşekkür ediyor, Ak Parti’nin sahip olduğu dinamizm ve yenilikçi anlayışın Edirne2yi çok daha iyi noktalara taşıyacağına yürekten inanıyorum. Edirne2nin sorunlarının ve ihtiyaçlarının farkındayım ve Edirne il ve ilçelerimizin her türlü ihtiyacını gidermek için Edirne ile Ankara arasında bir köprü olacağıma hiç kuşkunuz olmasın. Ancak asıl önemlisi Edirne’niniç ve dış dinamilerini harekete geçirecek, üreten ve kendine yetebilen bir bölge haline getireek bir vizyon ortaya koymanın farkında olmamızdır.

Değerli hemşerilerim bu kardeşiniz içinizden biri Edirne’nin evladıdır. Edirne2nin umuduna, derdine ve beklentilerine vakıftır. Yıllarca çeşitli sivil toplumkuruluşları, iş ve eğitim hayatında edindiğim bilgi ve tecrübeyle Edirne ile Ankara arasında köprü olabilmek adına bu büyük sorumluluğa talibim. Derdimizin makam sevdası olmadığını bizi tanıyanlar bilir. Bizim millet sevdamız, memleket aşkımız ve hizmet etme heyecanımız var. Bu enerjimi Edirne ve ülkem için kullanmak istiyorum. 14 Mayıs 2023 seçimleriyle şekillenecek olan yeni Türkiye’nin Gazi Meclisi’nde Ak Parti il ve ilçe teşkilatlarımızın teveccühü ile siz Edirneli hemşerilerimin vekaletine talip oldum. Çalışmak ve gayret bizden, Tevfik Allah’tandır.

Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” dedi.

kesanhalkinsesi.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER