TEK RUMELİ TV ekranlarında İpsala rüzgarı esti..

TEK RUMELİ TV ekranlarında İpsala rüzgarı esti..
Bu haber 09 Şubat 2015 - 19:52 'de eklendi ve 1.661 kez görüntülendi.

Her hafta Pazar akşamı Tek Rumeli TV ekranlarında yayınlanan Ayşe Engin Aslanca’nın sunduğu “Unutulmaz Şarkılar” programının bu haftaki konukları arasında İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman ve İpsalalı bayanlar oldu.

10369881_805526092875284_7829062428713990000_n

Ayşe Engin Aslanca, TRT İstanbul Radyosu Sanatçısı Melihat Gülses ve Kadir Adıgüzel’in birbirinden güzel parçaları seslendirdiği programda, İpsala Kaymakamı Eyyup Özdemir telefonla canlı yayına kaldı.

10422380_805525912875302_3531553423873154975_n

ÖZDEMİR, “ONLARI İPSALA’DA GÖRMEK BİZİ DAHA ÇOK MUTLU EDECEK”

Eyyup Özdemir,  İnşallah İpsala önümüzdeki yıllar çok daha güzel olacak. İpsala’yı güzel günler bekliyor. Hemşerilerimizden istirhamım şudur,  özellikle de Trakya’da ve diğer şehirde yaşayan hemşerilerimizden memleketlerine gelip gitmelerini, baba ocaklarını, anayurtlarını unutmamalarını, sıkça büyüklerini ziyaret etmelerini, hiçbir bayramı, seyranı ve cemiyeti kaçırmamalarını rica ediyorum. Onları İpsala’da görmek bizi saha çok mutlu edecek” dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Kerman, kanalizasyon çalışmalarının büyük bir hızla devam ettiğini kaydederek, şuanda kanalizasyon çalışmalarının %95’e ulaştığını kaydetti.

10606400_1762635037295465_8264471733109954523_n

KERMAN, “İNŞALLAH BU YIL İÇERİSİNDE HEM İÇME SUYUNU, HEM DE KANALİZASYON HİZMETİNİ İLÇE HALKIMIZA SUNACAĞIZ”

Kerman,” Buradan sizin vasıtanızla, Tek Rumeli TV ekranları vasıtasıyla buradan ilçeme saygılar ve selamlar sunuyorum. Onların size selamını getirdim. Ben güzel ve müjdeli haberi sizlerin vasıtasıyla veriyorum. İçme suyumuzun ihalesi gerçekleşti. İhaleyi alan firma da bugün ilçemizi ziyaret etti. İnşallah bir ay gibi kısa bir zaman içinde ilçemizde içme suyu inşaatına bir an önce başlayacağız. Ve onlardan söz aldık. Dedim ki, ilçemizi bu sıkıntı günde yalnız bırakmayın. Ve bu içme suyu ile ilgili çalışmaların 2015 yılı içerisinde bitirilmesi için bize şimdiden söz verin dedim. Onlardan da bu sözü aldık. İnşallah bu yıl içerisinde hem içme suyunu, hem de kanalizasyon hizmetini ilçe halkımıza sunacağız.” dedi.

DSC_0021

KERMAN, “ İLÇEMİZE BEŞİ BİR YERDE HİZMET YAPIYORUZ”

Belediye Başkanı sözlerini şöyle sürdürdü: “ Yer altı yatırımları nankördür. Çok para ister, çok yatırım ister ama hiç bir şey göstermez.  İnşallah, ben buradan ilçe halkımı sabırla 2 yıl içerisinde bu yer altı yatırımlarından kurtararak; çamurlu yollar değil, artık asfalt yolları, güzel yaya yolları yakışacak İnşallah.

Aynı zamanda yöremizde doğalgaz ile ilgili ciddi çalışmalar var. İlçemizin doğalgazdan faydalanması için ilçe halkımızla güzel bir kampanya yaptık. Buradan İpsala Kaymakamımız Sayın Eyyup Özdemir’e çok teşekkür ederim. Birlikte uyum içerisinde çalışıyoruz. İlçemize çok güzel hizmetleri birlikte yapacağımıza inanıyorum. Az önce de canlı yayına bağlanması onun güzel bir göstergesi olduğunu ispatladı. Doğalgazın ilçemize gelmesi için 750 kişilik bir abonelik sayısı vardı. Kısa bir zaman içerisinde bu sayıyı tamamladık. Ve ilçemizde şuanda 880 kişi doğalgaz abonesi mevcut oldu. En kısa zamanda da İnşallah doğalgazı da getireceğiz. Arıtmamızı da kuracağız, yağmur suyu hattımız da oluyor. İlçemize beşi bir yerde hizmet yapıyoruz.” dedi.

DSC_0013

KERMAN, “İPSALA DEYİNCE AKLIMIZA PİRİNÇ GELİYOR, ÇELTİK GELİYOR”

Birbirinden güzel şarkı ve türkülerin seslendirildiği programın sonuna doğru söz alan Mehmet Kerman, ilçenin tanıtılmasında katkılarından dolayı Tek Rumeli TV yöneticilerine teşekkür ederek; “ Halkımızı naçizane insanları da burada. İnşallah ileri ki programlarda  tekrar buralara ilçemizin yine hanımefendileriyle, beyefendileriyle katılma fırsatını bulacağız.

İpsala deyince aklımıza pirinç geliyor, çeltik geliyor. Şuanda İpsala’mız Türkiye’de pirincin %25-%27 kısmını üreten bir ilçededir. İpsala deyince akla çeltik gelir, pirinç gelir, gümrük kapısı gelir. İlçemiz , İpsala Gümrük Kapısıyla tanındığı kadar, pirinciyle, pilavıyla da tanınıyor. Biz de bundan sonraki çalışmalarımızda İnşallah Gümrük yolu üzerinde yöresel ürünlerimizin satılacağı bir pazar oluşturacağız. Bunu gerçekleştirmemiz gerekiyor. İpsala Pirincini tanıtıyoruz ama bir türlü beğenen ve ilçemizden parasıyla satın almak isteyen vatandaşlarımıza ulaştıramıyoruz. İnşallah böyle bir fırsatı gerçekleştireceğiz. Biz, İstanbul Esenyurt Belediye Başkanımızla birlikte de güzel bir program yapacağız. Necmi Kadıoğlu Başkanıma da buradan saygı ve selamlarımı sunuyorum.  İlçemize kardeş belediye olduğundan dolayı güzel yatırımlar yapıyor. Şuanda, eşi Hanımefendi Rabia Kadıoğlu’da  bir camii yaptırıyor. O’nu da buradan tebrik ediyorum. Allah yaptığı yardımları kabul eylesin İnşallah.

Biz, önümüzdeki günlerde aynı zamanda Sultangazi Belediye Başkanımız Cahit Altunay’la, bir haftada Esenyurt Belediye Başkanımız Necmi Kadıoğlu’yla 10 bin kişilik pirinç pilavı ikramında bulunacağız. İpsala’nın pirincini tattıracağız. Lezzetli olduğunu buradan tüm Türkiye’ye kanıtlamak istiyoruz.” dedi.

GÜLSES, “SİZİN PİRİNCİNİZİN REKLAM YÜZÜ OLAYIM”

TRT İstanbul Radyosu Sanatçısı Melihat Gülses “Benim pilavım çok meşhurdur. Ben sizin pirincinizi deneyeceğim. Gerçekten güzel olursa, sizin pirincinizin reklam yüzü olayım” diye konuştu.

Belediye Başkanımız Mehmet Kerman “ Yüce Rabbim bizim İpsala Ovası’nı çeltik yetiştirilmek üzere yaratmış.  Yani ülkemizin en kaliteli, en verimli ve en sağlıklı pirinçleri İpsala’dan yetişiyor. Ama bizim bir tek eksiğimiz var bunu iyi tanıtamıyoruz. İnşallah İpsala Pirinçleri, Melihat Gülses Hanımefendi’nin tanıtımıyla devam edecek. Bizler, sizlere en güzel pirinçlerimizi tanıtma fırsatını vereceğiz.” dedi.

Kerman, “Önceden pirinç pilavı özel günlerde, özel misafirlere ikram edilirmiş. Ama şimdi televizyonda pirinçle ilgili kötü reklamlar yapılıyor, yani şeker hastasına da biz pirinç ye demiyoruz ki. Sağlıklı insanlar pirinç yesin. Onlar da kötü reklamlar sayesinde, kötü programlar sayesinde pirinçle ilgili olumsuzluklar yaşıyor. Bizim güzel çiftçilerimize de bazen fiyatlar konusunda kötü etkileri oluyor.

1491619_805525262875367_1717364337992703955_n

BAŞKAN, BAŞBAKANIMIZA VE SAĞLIK BAKANIMIZA TEŞEKKÜR ETTİ

Biz İnşallah, buradan pirincin ülke halkımızın, vatandaşlarımızın da daha fazla tüketmesi adına, pirinç fiyatlarının biraz daha düşmesi adına Çok Saygıdeğer Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na ve Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na teşekkür ediyorum. Pirincin KDV’sini %8’den %1’e düşürerek bu konuda bölgemize, çeltik üreticilerimize ciddi anlamda destek verdiler.” dedi.

“İLÇEMİZE YATIRIM YAPMAK İSTEYEN İŞ ADAMLARIMIZI İLÇEMİZE DAVET EDİYORUM”

Belediye Başkanımız Mehmet Kerman “ İpsala ile ilgili yapılacak birçok iş var. Tabii ki bununla bitmiyor. Biz, ne kadar yollar yapsak, ne güzel çalışmalar yapsak ama insanların karnı doymak istiyor. İnsanlar akşam evlerine aş, ekmek getirmek istiyor. Sizlerin vasıtasıyla ben buradan ilçemize yatırım yapmak isteyen iş adamlarımızı ilçemize davet ediyorum. Ben buradan söz veriyorum. Arsa ise arsa, tarla ise tarla ne gerekirse, inanın İlçe Kaymakamlığımızdan, Edirne Valiliğimizden, gerekirse Ankara’dan tüm izinlerin alınmasıyla ilgili her türlü desteği buradan vereceğime sizlerin vasıtasıyla söz veriyorum. Aynı zamanda kendileri İpsala Belediye Başkanlığımızı ziyaret edip, bizim makamımızda onları misafir edeceğiz. Çaylarını içerken, yemeklerini yerken biz onlara ilçemize yapacakları yatırımların, fabrikaların ruhsatlarını buradan söz veriyorum kendi ellerimle teslim edeceğiz.

Yine bugün basın aracığıyla İpsalamızın yıldızı parlıyor. Buradan Rus Gazı dediğimiz, o gazda İpsalamızdan geçecek.Bununla ilgili ciddi yatırımlar olacak. Ve buradan yatırımcı olmak isteyen, ilçemize yatırım yapmak isteyen iş adamlarımız, buradaki yatırımların değerleri ileriki günlerde artacak.  İlk önce buraya gelenler kazanır. Buyursunlar gelsinler, acele etsinler. İleriki günlerde yatırım yapmak isteyen vatandaşlarımız , iş adamlarımız bu fırsatı kaçırmış olurlar ve üzülürler diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

10958855_1762516917307277_7025810990420026228_n

Kerman, ilçemizde 1153 öğrencinin İpsala Meslek Yüksekokulu’nda okuduğunu, önümüzdeki yıl  öğrenci sayısının 1200’ü geçeceğini ve YURT-KURT tarafından 300 kişilik öğrenci yurdu inşaatına başlandığını, bu sezona yetiştirmek üzere çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

Kerman, ilçemizde inşaatı devam eden 30 yataklı tam donanımlı hastane inşaatı hakkında bilgi verdi.

Program sunucusu Ayşe Engin Aslanca programa ve kültürümüze sahip çıktığından dolayı Belediye Başkanımız Mehmet Kerman’a teşekkür etti.

TRT Sanatçısı Melihat Gülses de başarılı çalışmalarından dolayı Belediye Başkanımız Mehmet Kerman’ı tebrik etti.

Program sonunda, Belediye Başkanı Mehmet Kerman konuklara İpsala Pirinci verdi.

www.kesanhalkinsesi.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER