Keşan TSO Birim Sorumluları 2017 Yılı Bilgilendirme Toplantısı

Keşan TSO Birim Sorumluları 2017 Yılı Bilgilendirme Toplantısı
Bu haber 13 Şubat 2018 - 20:20 'de eklendi ve 616 kez görüntülendi.

Keşan TSO Çalışan Birim Sorumluları, 2017 Meclis Faaliyetleri ve Hesaplar Konusunda Bilgi Verdi

Erdem Başak; “Bizler işimizi yapıyoruz. Bizim işimiz üyelerimize hizmet vermektir.”

İsa Yıldırıcı; “2017 Yılında 166 Firma Açılışı 67 Firma Kapanışı Gerçekleşti.”

Gökhan Gürer; “Bölgemizin Değerlerini ve Markalarını Kıymetlendirmek Çalışma Azmimizi Arttırıyor.”

Erhan Erkan; “Yeni Şirket Kuruluş İşlemleri Tek Durak Ofis Modeliyle Sadece Odamızda Olacak.”

Seda Havale; “Dünya Standartlarında 5 Yıldızlı Hizmet Veriyoruz.”

Burcu Avcu; “Personelin Uyumu, kendi alanlarındaki bilgi ve becerileri üyelerimize hizmet açısından verimli sonuçlar doğurduğu kanaatindeyiz.”

İlhan Dağhan; “2017 Yılındaki Harcamalar ve Bütçe, Meclisimizin Yetkisi Doğrultusunda Gerçekleşmiş ve Onaylanmıştır.”

Tahir Demirel; “AB Projemiz Bölgeye, Uluslararası Belgeli 25 Bayan Kursiyer ile Palyatif Bakım Ünitesi Kazandırmıştır.”

Kadir Can Tunç; “4 Üniversitenin Desteklediği “Keşan TSO Girişimcilik Merkezi” Projesi Hayata Geçirildi.”

Keşan TSO’nun Birim Sorumlusu Personeli, 2017 yılında gerçekleştirilen Oda faaliyetleri ve Meclis hesapları konusunda kendi birimleri ile ilgili bilgilendirmelerde bulundular.

Erdem Başak / Genel Sekreter

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası 2017 Yılı Kesin Hesapları ve Harcamaları Meclisimiz tarafından oybirliği ile onaylanmıştır.

2018’de Aidat ve Hizmet Ücretlerine Zam Yok…

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası tüm birimleri ve birimlere bağlı personeli ile mesai kavramı gözetmeksizin üyesine hizmet üretmektedir. Kurumsal yapımız gereği fuar ve iş gezisi organizasyonlarımızdan eğitimlerimize, mesleki kurslarımızdan markalaşma çalışmalarımıza, gerek hibe gerekse sosyal projelerimizin yürütülmesinden seminer ve panellerimize, akreditasyon çalışmalarımızdan bölgemizin daha da gelişmesi adına yürüttüğümüz lobicilik faaliyetlerimize kadar tüm etkinliklerimiz hız kesmeden devam etmektedir. Bu çalışma temposu günübirlik kararlar ile yürütülecek bir aksiyondan öte, önceden ayrıntıları ile planlanarak belirlenmiş bir stratejinin ürünüdür. Akredite olmuş bir oda, günübirlik oluşturulan programlar ve alınan kararlar ile hizmet üretemez.

Keşan TSO olarak; teknolojiyi ve yenilikleri yakından takip ederek, bunları en hızlı ve verimli bir şekilde üyemize hizmete dönüştürme gayretindeyiz. Tabi bu hizmet aktarımı yoğun bir ekip çalışması gerektiriyor. Daha da önemlisi Yönetim Kurulumuz, Meclisimiz, personelimiz ve ilgili tüm çalışma organlarımızın uyum içinde çalışması bu verimli tabloyu ortaya çıkartıyor. Bu bilinç ile üyelerimizden ve meslek komitelerimizden aldığımız geri bildirimler ile çalışmalarımıza yön veriyoruz. Bizler işimizi yapıyoruz. Bizim işimiz üyelerimize hizmet vermektir.

Tüm üyelerimiz, firmaları ile ilgili her türlü belge ve bilgiyi odamızdan temin edebiliyorlar ve temin etmeye de devam edecekler. Keşan Ticaret ve Sanayi Odası 2017 Yılı Kesin Hesapları ve Harcamaları Meclisimiz tarafından oybirliği ile onaylanmıştır.

2018 Yılında hizmetler karşılı alınan ücret tarifesine ve aidatlara Yönetim Kurulumuz ve Meclisimizin aldığı kararlar doğrultusunda zam yapılmamıştır.

İsa Yıldırıcı / Ticaret Sicil Müdürlüğü

Şirket Kuruluş İşlemlerinde 7 Prosedür 1’e İndi…

İcra İflas Mevzuatı Kalkıyor…

Keşan TSO “Tek Durak Ofis” Modeline Geçiyor…

2017 yılında Gümrük ve Ticaret Bakanlığımız mükellef açısından işleyişi kolaylaştırmak adına köklü değişiklikler yaparak şirket kuruluşlarında şirket ana sözleşme tasdiklerinin ticaret sicil müdürlüğünde tasdikine olanak sağlamıştır.

Ayrıca TOBB’un da girişimleri ile öncelikle Ticaret Sicili Harçlarının Odamızda tahsilatına başlanmış daha sonra sırası ile Tüketici ve Rekabetin Korunması Payı ve Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi ilan ücretlerinin de odamızda tahsilatına başlanmasıyla odamız kuruluş değişiklik ve diğer Ticaret Sicili işlemlerinde Tek Durak Ofis olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Şuanda tüm kuruluş işlemleri Ticaret Sicil Müdürlüğümüzde gerçekleşmektedir. TOBB’un çalışmaları sonucu alt komisyonlardan geçerek çok yakın zamanda yasalaşması beklenen İmza onayı ve defter onayı yalnızca Ticaret Sicil Müdürlüğümüzde gerçekleşecek. Limited şirketlerde %25 sermaye blokajı da kaldırılarak, Maliye her şirkete yoklamaya gitmeyecek, sadece risk bazlı şirketlere gidilecek olup, bu kapsamda SGK kaydı da otomatik gerçekleşecek.

Ayrıca, İflas erteleme kalkıyor. Yeni Konkordato “Kurtarma Anlaşması” olarak düzenlendi. Alacaklının haklarını koruyan daha adil bir sistem uygulamaya girecek. Şirketin devamlılığı esas alınacak, şirket devam ettirilemiyorsa hızlıca tasfiye ettirilecek.

ERHAN ERKAN / Ticaret Sicil Müdür Yardımcısı

2017 Yılında 166 Firma Açılışı 67 Firma Kapanışı Gerçekleşti…

Ticaret Sicil Kayıtlarımız incelendiğinde,2017 yılı sonu itibari ile 25 adet Anonim Şirket, 76 adet limited şirket 58 adet gerçek kişi şahıs işletmesi ve 8 adet Kooperatif olmak üzere toplam 166 firma açılışı gerçekleşmiş olup bunun yanında 8 adet anonim şirket, 17 adet limited şirket, 35 adet gerçek kişi şahıs işletmesi ve 7 adet kooperatif olmak üzere 67 adet firmada kapanış yapmıştır.

Gökhan Gürer / Basın – Yayın ve İnsan Kaynakları Birimi

Akreditasyon Gereği Personel Hizmetleri Olarak Türkiye’nin İlk 10 Odası Arasında Olmayı Hedefliyoruz…

Tüm Etkinliklerimiz Belirli Bir Stratejik Program Dahilinde Yürütülmektedir…

Odamız personeli var gücü ile üyelerine hizmeti aksatmadan devam ettiriyor. Biz akredite puanını ve kalitesini her dönem daha da arttırarak, Türkiye’nin ilk 10 odası arasında kalmayı hedef belirlemiş bir odayız. Kurumsal yapımız gereği; seçim dahil hiçbir gündem Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Personeli’nin üyesine verdiği hizmeti sekteye uğratamaz. Gerek Akreditasyon çerçevesinde gerekse yönetim kurulumuz ve diğer çalışma organlarımızın başarılı faaliyet planlaması kapsamında, tüm etkinliklerimiz belirli bir stratejik program dahilinde yürütülmektedir.

 

Üyenin Memnuniyeti Çalışma Azmimizi Kat ve Kat Arttırıyor…

 

Bu kapsamda; belirli periyodlarda yapmış olduğumuz ve sonuncusunu geçtiğimiz günlerde tamamlayarak sonuçlarını yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacağımız üye memnuniyet anketlerimizin analizlerinde de görmekteyiz ki; üyelerimiz odamız, odamız yönetimi ve personelinden %95 oranında memnuniyet duymaktadır. Bu sonuç, işin mutfağında olan biz Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Personelini gururlandırmakta ve çalışma azmini kat ve kat arttırmaktadır.

 

Oluşturduğumuz Basın Yayın Politikamız gereği oda faaliyetlerimizi Basın Bültenleri, Dijital Yayınlar ve diğer iletişim kanalları ile üyelerimize duyuruyoruz. Mart ayı içerisinde hazır hale getireceğimiz Aktif Rapor adlı 2017 Faaliyet Raporumuzu da üyelerimize ulaştıracağız.

 

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası; Basın Yayın Birimi’ni etkin ve oldukça verimli kullanan ender odalardan biridir. Oda olarak basın kuruluşlarıyla da yakın temas ve işbirliği halindeyiz. Üyelerimize haber akışı anlamında verimli işler yaptığımıza inanıyoruz. Kurum olarak, Basın Yayın Birimimiz ile yerel ve yaygın basınımıza gerekli yardım ve desteği sağlıyoruz. Basın kuruluşlarımızda üyelerimiz ile aramızda köprü oluyor. Bu konuda, tüm basın ve yayın kuruluşlarımıza da eşit mesafede durup, kurum ile ilgili tüm haberleri titizlikle paylaşmaya çalışıyoruz. 2017 yılında odamız ve bölgemiz ile ilgili servis ettiğimiz 150 haberin yaklaşık 25’i ulusal basında yer almıştır.

 

Seda Havale / KOSGEB Sinerji Odağı ve Akreditasyon Sorumlusu

 

Dünya Standartlarında 5 Yıldızlı Hizmet Veriyoruz…

 

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, KOSGEB Temsilciliği’ni bünyesinde barındıran ender odalardan biridir. KOSGEB destekleri ve hibe programlarından en önce üyelerimizi bilgilendirmek ve bu programlardan yararlanmalarını sağlamak adına çalışmalar yürütüyoruz. Birimim bunun yanı sıra akreditasyon sürecini de yürütmektedir. Akreditasyon Birimi olarak üyelerimize 5 yıldızlı hizmet vermeyi sürdürmek ve daha da geliştirmek için çalışmalarımız devam ediyor.

 

Hiçbir zaman bu seviyede kalacağız demiyoruz. Akreditasyon puanımızın yükselmesi demek hizmet kalitemizin de yükselmesi demek. Bu bilinç ile üyelerimize daha da iyi nasıl hizmet verebiliriz, üyelerimize iş ve zaman kaybı yaşatmadan hizmeti nasıl üyemizin işyerine, bilgisayarına, telefonuna ulaştırırız, bunları planlıyoruz. Keşan TSO olarak dijital hizmet dönemini başlatacağımız bu günlerde yenilikçi bir anlayış ile güncellediğimiz 2018 – 2020 Stratejik Plan çalışmalarımız tamamlanmak üzere.

 

20 İç Dış Fuar ve İş Gezisi, 20 Mesleki Eğitim, 500 Kişiye Girişimcilik Eğitimi

 

Odamız tüm etkinliklerini Yönetim Kurulumuzun üzerinde yoğun emekler harcayarak belirlediği Stratejik Plan doğrultusunda yapmaktadır. Bu kapsamda sadece 2017 yılında; 15 Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, 4 Akreditasyon Toplantısı, 20 Mesleki Eğitim, 20’nin üzerinde bilgilendirme semineri ve birçok iç ve dış fuar Stratejik Plan doğrultusunda yapılmıştır

.

Burcu Avcu / Oda Muamelat Birimi

 

2017 yılında, 75 firmamıza kapasite raporu hazırlanmış, 45 firmamıza da iş makinası tescil işlemi yapılmıştır.

 

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Oda Muamelat Birimi, Oda bünyesinde kayıt gören, düzenlenen, terkin olan ve dosyalanan her türlü evrak, belge ve defterlerin muhafazasına yönelik işlemleri yürütmektedir. Oda Muamelat Birimi olarak 2017 yılında, 75 firmamıza kapasite raporu hazırlanmış, 45 firmamıza da iş makinası tescil işlemi yapılmıştır. Odamız Akreditasyon gereği gelen ve giden evrak ile resmi yazışmaların kaydı konusunda da son derece hassas bir çalışma yapısına sahiptir. Bu kapsamda 2017 yılında Odamıza 1034 gelen evrak kaydı yapılmıştır. Buna karşılık odamızdan istenilen 608 evraka da cevap verilmiştir. Yine Odamız; Ticaret Sicil Müdürlüğü’nün 2017 yılı itibariyle açıklamış olduğu rakamlara göre 166 firmamıza yeni kayıt işlemi, 67 firmamıza da terkin işlemi yapmıştır.

Meslek Komitelerimizin toplantılarının organize edilmesi, gündem belirlenmesi ve katılım oranlarının kaydedilerek ilgili komite başkanlarına raporlanması konusunda Oda Muamelat Birimimiz etkin çalışmalar yürütmektedir.

 

Personelimizin Uyumu, kendi alanlarındaki bilgi ve becerileri üyelerimize hizmet açısından verimli sonuçlar doğurduğu kanaatindeyiz.

 

Meslek Komitesi Toplantıları üyelerimizden geri bildirim alınması konusunda en önemli stratejimizdir. Bu açıdan bu toplantılara oldukça önem veriyor ve etkinliklerimizi bu bildirimler üzerine şekillendiriyoruz. Keşan TSO olarak üye bilgilerinin güncellenmesi ve güncel halde tutulması öncelikli görevlerimiz arasındadır. Birimlerimiz arasındaki uyum ve iş bölümü ile birimlerden sorumlu personelimizin kendi alanlarındaki bilgi ve becerilerinin üyelerimize hizmet açısından verimli sonuçlar doğurduğu kanaatindeyiz.

 

İlhan Dağhan / Muhasebe Müdürlüğü

 

2017 Yılındaki Harcamalar ve Bütçe, Meclisimizin Yetkisi Doğrultusunda Gerçekleşmiş ve Onaylanmıştır.

 

2017 Yılında Tahmini Bütçe Hedefleri Doğrultusunda %102 Gelir Elde Eden Odamız, Meclisimizin Yetkisiyle Bu Gelirin %94’ünü Üyesine Hizmete Dönüştürmüştür.

 

Odamız Muhasebe Birimi olarak 2017 yılında 4873 adet belge verme ve belge onay işlemi gerçekleştirilmiştir. Odamızın 2017 Yılı Gelir Bütçesi %102 oranında, 2017 Yılı Gider Bütçesi ise %94 oranında gerçekleşmiştir. Yine; 2017 yılındaki harcamalar ve bütçe, Meclisimizin yetkisi doğrultusunda gerçekleşmiştir ve onaylanmıştır. Şirket kuruluş sürecinde odaların tek durak olarak faaliyet göstermesi hedefinin temel hukuki dayanağını oluşturan 6728 sayılı Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Kanunu kapsamında 2017 yılında şirket kuruluş harçlarının Odamız Veznesinde tahsilatına başlanmış ve 2018 yılı Ocak ayından itibaren Rekabet Kurumu Payı ve Şubat ayından itibaren de Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi İlan Ücretlerinin tahsiline de başlanmıştır.

 

Dijital Hizmet Dönemi Mart Ayında Başlıyor. Belgeler Ücretsiz..!

 

Ayrıca Elektronik Belge Dağıtım Sisteminin dijital dönüşüm altyapısı tamamlanmış olup Mart ayı başında üyelerimiz bilgisayar, tablet ya da cep telefonlarından belge ücretsiz alabileceklerdir.

 

Tahir Demirel / 2017 Yılı Proje Koordinatörü

 

5 Kurumun Paydaş Olduğu AB Projesi Başarıyla Sonuçlandı…

 

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası 9. AB Hibe Projesini başarıyla tamamlamıştır. Tamamlanan son proje “Bir Kadın Bir Hayat Projesi” ismi altında yürütülmüştür. Proje, Keşan Belediyesi’nin önderliğinde,  Keşan Kaymakamlığı, Keşan Halk Eğitim Merkezi, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ile Keşan Devlet Hastanesi paydaşlığında gerçekleştirilmiştir. Yaklaşık 1 yıl süren projenin bütçesi toplam 65 Bin Euro’dur. Projemiz geçtiğimiz ay raporlama süreci bitirilerek tamamlanmıştır. Tarafımca Proje Koordinatörlüğü yürütülen projenin Koordinatör Yardımcılığını da Derya Akçay yapmıştır.

 

Proje Bölgeye, Uluslararası Belgeli 25 Bayan Kursiyer ile Palyatif Bakım Ünitesi Kazandırmıştır.

 

Projemiz kapsamında 25 işsiz, vasıfsız ve dezavantajlı kadın seçilerek istihdam sağlamak adına 1 yıl boyunca 560 saat süren mesleki eğitimler Keşan Devlet Hastanesi’nde verilmiştir. Proje bitiminde 25 Bayan uluslararası standartlarda Hasta Bakıcı ve Refakatçi Belgesi almıştır. Geçtiğimiz ay içerisinde bitiş raporlaması tamamlanıp, projenin sorumlu ve denetçi bakanlığı olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na sunulmuştur. Bakanlığın incelemesiyle onaylanan proje tamamlanarak sona ermiştir. Bizimde proje sorumluları olarak görevimiz son bulmuştur.

 

Proje Harcamaları Bakanlığın Denetimi ve Onayı Sonrası Yapılmıştır.

 

Proje harcamaları ve ihaleleri sırasında alınan harcama tekliflerini Bakanlık denetçileri onayladıktan sonra tüm harcamalar yapılmıştır. Projemizin sonunda bölgemizin kazanımı; Uluslararası Belgesi 25 Bayan Kursiyerimizin yanı sıra Keşan Devlet Hastanesi’nde bir Palyatif Bakım Ünitesi kazanılmıştır.

 

Kadir Can Tunç / Stajyer Öğrenci

 

4 Üniversitenin Desteklediği “Keşan TSO Girişimcilik Merkezi” Projesi Hayata Geçirildi…

150 Genç Girişimci Geleceğe Hazırlanıyor…

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’nın hayata geçirdiği “Girişimcilik Merkezi” Projesi’ni 4 aylığına yürütmek için odamızda Stajyer Öğrenci olarak görev yapıyorum. İzmir Ege Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi ve TOBB ETÜ tarafından desteklenen Girişimcilik Merkezi Projesi kapsamında 150 genç girişimcimizi ve gençlerimizi geleceğe hazırlamak adına birçok etkinlik planlaması yapmış bulunuyoruz. İzmir Ege Üniversitesi’nde Girişimcilik Eğitimi, Çorlu’da Turkcell ve TOBB işbirliğindeki Türkiye Teknoloji Buluşmaları partnerliği, Keşan’da Hitabet Semineri düzenlenmesi, Keşan TSO ve TOBB işbirliğiyle “Dijitalleşme ve E-Ticaret Konferansı” Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğiyle Proje Hazırlama Eğitimi proje kapsamında gerçekleştirdiğimiz etkinliklerinden bir kaçıdır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER